home Zadaszenia tarasowe Rodzaje zadaszeń tarasowych

Rodzaje zadaszeń tarasowych

Dobrze wybrane i wykonane zadaszenie tarasu daje nam możliwość korzystania z niego nawet wtedy, kiedy pogoda nam nie sprzyja. Chronimy nie tylko siebie, ale również i meble, które się znajdują pod zadaszeniem. Zadaszenie przydaje się przede wszystkim na takcie działkach gdzie jest bardzo dużo drzew. Lecąca woda z drzew jest bardzo irytująca nawet, jeśli od godziny już nie pada. W upalne dni zadaszenie tarasu chroni nas przed przegrzaniem i daje możliwość o wiele łatwiej przetrwać ten trudny czas.

 

Zadaszenia tarasów są produkowane w taki sposób żeby ich montaż był jak najłatwiejszy dla każdego kto je zakupi. Zadaszenia bardzo często wykonane są z drewna z dodatkiem profili aluminiowych. Szeroka gama rozmiarów pozwala na dokładnie dopasowanie pod siebie takie zadaszenia, jakie będzie spełniało nasze oczekiwania.

 

Podział zadaszeń tarasowych

 

Najczęściej dzieli się je ze względu na zastosowany do produkcji materiał. Mamy wtedy:

 

– zadaszenia drewniane,

– zadaszenia z płyt poliwęglanowych,

– zadaszenia z gontu bitumicznego lub dachówek, blachodachówek i innych.

– żywe rośliny, jako zadaszenie.

 

Zadaszenie drewniane podobnie jak i wiaty stosowane są od bardzo dawna i nadal są niesamowicie popularne. Są estetyczne i idealnie komponują się z otoczeniem ogrodu. Posesje, które są w tradycyjnym stylu powinny stosować właśnie takie zadaszenia dla podkreślenia ich charakteru.

 

Clipboard012

 

Poliwęglan komorowy to bardzo dobry i często spotykanym materiał. Możliwe jest również zamówienie zadaszenia, które będzie ze szkła. Bardzo dużą zaletą poliwęglanu jest bardzo dużą odporność na wysokie i niskie temperatury. Do minusów można zaliczyć brak ochrony przed promieniami UV, co powoduje, że materiał traci swój kolor. Można tego uniknąć malując pokrycie warstwą akrylową. Płyty poliestrowe używane do zadaszeń są bardzo elastyczne, co pozwala na dokładne dopasowanie ich do kontrakcji. Powierzchnia płyty jest użebrowana, co oznacza, że zniesie bardzo duże obciążenia. Można wykonać również pokrycie z blachodachówki czy dachówki ceramicznej. Pamiętajmy jednak o tym, że dachówka czy to cementowa czy ceramiczna jest bardzo ciężka i trzeba w odpowiedni sposób zaprojektować całą konstrukcję. Do minusów takiego pokrycia trzeba dodać brak wpadającego dachem światła.

 

Wybierając zadaszenia z gontu można liczyć na bardzo dobrą ochronę przez słońcem czy deszczem, ale trzeba liczyć się z brakiem tak dużej ilości światła wewnątrz jak w przypadku innych pokryć, które je przepuszczają.

 

Zadaszenie z roślin to niesamowita sprawa, ale trzeba będzie zamontować pergolę i pnące się rośliny. Efekt będzie niesamowity, ale podczas bardzo dużych opadów nie będziemy wstanie siedzieć na dworze. Poza tym stworzenie takiego zadaszeni zajmuje często kilka lat. Trzeba dbać o rośliny i trzeba pilnować żeby rozrastały się we właściwą stronę. Jeśli uda nam się stworzyć takie zadaszenie to będzie to najlepsze ze wszystkich rozwiązań zwłaszcza pod względem estetycznym. Takiego zadaszenia nie da się kupić, dlatego jest bardzo cenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*