home Zadaszenia tarasowe Jakie kupić zadaszenie na taras?

Jakie kupić zadaszenie na taras?

 

Posiadanie dobrze zadaszonego i przestronnego tarasu w okresie letnim to bardzo dobry pomysł. Można odpocząć na świeżym powietrzu, spotkać ze znajomymi albo rodziną. Jemy na tarasie, pijemy poranną kawę, a nawet drzemiemy.

 

Pogoda potrafi nam mocno zaskoczyć, dlatego trzeba mieć zadaszenie nad tarasem. Możemy schronić się nie tylko przed deszczem, ale również przed słońcem. Dobrym pomysłem jest uwzględnić zadaszenie tarasu w momencie projektowania domu. Wtedy można wysunąć połać dachu, która będzie chroniła taras. Nie każdy myśli o tym w odpowiednim momencie, dlatego trzeba skorzystać z innych dostępnych opcji.

 

Parasol do ogrodu

 

Wiele osób chce ominąć koszty i cała pracę i stosuje parasole ogrodowe. Nie jest to najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie. Taras jest osłonięty jedynie miejscowo i trzeba pamiętać żeby parasol złożyć, kiedy przyjdzie silny wiatr. Jeśli już zdecydowaliśmy się na parasol to sprawdzajmy, z jakiego jest wykonany materiału oraz jaki ma stelaż. Do parasola powinna być bardzo ciężka podstawa najlepiej z granitu lub betonu. Tylko wtedy będzie on stabilniejszy i nie odleci nam do sąsiada podczas wiania silnego wiatru.

 

Markizy z materiału

 

W łatwy sposób można je złożyć i rozłożyć, ale są bardzo nieodporne na podmuchy wiatru. Markizę montuje się do ściany budynku i rozwija wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Stelaż wykonany jest z aluminium, które ma tę zaletę, że wiele nie waży. Trzeba uważać podczas wiatrów, bo można markizę bardzo szybko zgiąć. Można dowolnie dobierać rozmiary markizy od 2 do nawet 18 metrów. Najtańsze są modele bez kasety, a najdroższe są modele z kasetą. Cena wzrośnie również wtedy, kiedy napęd będzie elektryczny. Można również kupić markizę ze specjalnymi czujnikami słońca i wiatry, które same sterują, kiedy ma ona być rozłożona, a kiedy złożona.

 

Clipboard4

 

Osłona z roślin

 

Coraz więcej osób chce mieć właśnie takie zadaszenie tarasu, które będzie w 100% naturalne i piękne. Bardzo dobrze spisują się w tej roli pnącza, które trzeba będzie w odpowiedni sposób ukształtować żeby rosły tam gdzie powinny. Będzie to bardzo dobra ochrona przed słońcem, ale niestety już przed deszczem będzie znacznie gorzej. Rośliny muszą mieć bardzo dobrą podporę taką jak chociażby pergola. Jako plus można zaliczyć niesamowity wygląd takiego zadaszenia, ale jako minus należy wspomnieć, że wieczorami będą tam latać ogromne ilości komarów.

 

Zadaszenie na stałe

 

Dobrze wykonane zadaszenie będzie służyło nam przez cały rok. Problemem może być jedynie ograniczenie ilości światła w tych pomieszczeniach, które przylegają do tarasu. Trzeba uważać również zimą, bo jeśli zacznie się na połaci gromadzić śnieg to może dojść do załamania. Do wykonania takiej konstrukcji stosuje się najczęściej drewno, a pokryciem jest dachówka ceramiczna lub blacha.

 

Płyty z poliwęglanu

 

To najczęściej stosowane zadaszenie ze wszystkich. Poliwęglan jest lekki i plastyczny, co daje wiele możliwość jego aranżacji. Płyta jest przezroczysta, przez co wpada do środka mnóstwo światła. Minusem jest zły wpływ promieni UV, które powodują odbarwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*