home Wiaty garażowe Ranking wiat

Ranking wiat

 

Posiadając dom z ogrodem, niezależnie od tego czy dom jest parterowy, czy też posiada tak zwane użytkowe poddasze, często decydujemy się na posiadanie tarasu. Jednakże aby odpowiednio zabezpieczyć taras i nawet w czasie deszczu móc z niego korzystać, niezbędne jest posiadanie zadaszenia. Zadaszenie takie możemy wykonać samodzielnie, jednakże wymaga to przynajmniej podstawowej znajomości branży budowlanej. Najczęściej zatem decydujemy się na zakup gotowego zadaszenia. Czym jednak należy się kierować przy wyborze wiaty tarasowej? Na co zwrócić szczególną uwagę a także jaki może być potencjalny koszt takiej wiaty? Poniższy ranking wiat tarasowych powinien okazać się pomocny przy wyborze najlepszej wiaty.

Miejsce pierwsze w rankingu wiat zajmuje poliwęglanowe zadaszenie tarasowe Feria Palram. To, co wyróżnia to zadaszenie spośród innych dostępnych na rynku, to przede wszystkim bardzo wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych materiał z którego jest ono wykonane. Zadaszenie Feria Palram opiera się na bardzo solidnej konstrukcji, którą możemy ustawić w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Wiele zależy też od tego jak duży posiadamy taras. Wymiary zadaszenia Feria Palram są jednak na tyle optymalne, że może być ono zainstalowane zarówno w przypadku dużego tarasu jak i tez mniejszego. Dokładne wymiary zadaszenia to 3m x 3,05 m. Dodatkowo, nasze zadaszenie, według danych producenta, powinno wytrzymać podmuchy wiatru wiejącego nawet z prędkością 120 km/h. Dodatkowym atutem tego zadaszenia jest też niewątpliwie jego cena – 3 590 zł. Biorąc pod uwagę wytrzymałość zadaszenia jest ona relatywnie niska.

Na miejscu drugim w rankingu zadaszeń i wiat tarasowych, plasuje się aluminiowe zadaszenie Feria Palram. Wykonane jest ono z bardzo wytrzymałego materiału, jakim bez wątpienia jest aluminium, a dodatkowo pozwala na swobodne ustawienie mebli tarasowych. Ma ono nieco większe wymiary od swojego poprzednika, dlatego tez w tym przypadku, przed zakupem należy zmierzyć dokładnie powierzchnię tarasu przy którym ma być zainstalowane to zadaszenie. Wymiary aluminiowego zadaszenia Feria Palram wynoszą dokładnie 3m x 4,25m. Można zatem wywnioskować, że doskonale sprawdzi się ono na tarasie skonstruowanym na planie prostokąta. Jeśli chodzi o cenę tego zadaszenia, jest ona już nieco wyższa, bo wynosi 4 651 zł.

16226593978_d5cfde7dd6_b

Na miejscu trzecim znajduje się wiata tarasowa Kalia. To konstrukcja, która w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, nie musi bezpośrednio przylegać do budynku. Można ją wykorzystać jako zadaszenie ogrodnicze. Wykonana jest ona z wysokiej jakości drewna, a sama konstrukcja cechuje się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Poza tym, dodatkowym atutem tej wiaty jest jej wygląd – ze względu na materiał z jakiego jest ona wykonana będzie prezentowała się dobrze w każdym ogrodzie. Dach pokryty papą bitumiczną, z pewnością skutecznie będzie chronił przed deszczem. Wiata ta ma też zdecydowanie większe wymiary niż dwie poprzednie istnieje jednak możliwość wykonania takiej wiaty zgodnie z naszymi wymaganiami co do wymiarów. W związku z większą solidnością oraz większym rozmiarem samej wiaty, jej cena też jest wyższa. Za tego typu wiatę musimy zapłacić bowiem 4 920 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*