home Zadaszenia tarasowe Najpopularniejsze zadaszenia tarasów

Najpopularniejsze zadaszenia tarasów

 

Decydując się na posiadanie tarasu przy naszym domu, musimy koniecznie pomyśleć o jego zadaszeniu. Zadaszenia tarasów są różne i możemy mieć problem z wyborem najlepszego zadaszenia. Poniższy tekst dotyczyć będzie najpopularniejszych zadaszeń tarasowych. Porównując cechy zadaszeń, ich wymiary a także ceny, na pewno będzie nam prościej dobrać to najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb.

Jednym z najczęściej wybieranych zadaszeń tarasowych jest z pewnością drewniana wiata tarasowa DR. Największą zaletą tej wiaty, jest to, że wykonana została z niezwykle solidnych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. Tego typu wiata stanowi tez doskonałą ochronę mebli ogrodowych, zatem niezależnie od warunków panujących aktualnie na dworze, meble ogrodowe są chronione. Wiata ta pokryta jest też warstwą chroniącą przed działaniem promieni UV. Wiata typu DR odporna jest zarówno na działanie bardzo wysokich temperatur – wytrzymuje temperatury dochodzące aż do 120 st. Celsjusza. Jest też wytrzymała jeśli chodzi o bardzo niskie temperatury – może być poddana działaniu temperatury sięgającej nawet minus 40 st. Celsjusza. Elementy konstrukcji zadaszenia, wykonane są z wysokiej jakości drewna klejonego. Zadaszenie natomiast zostało zrobione z poliwęglanu kanalikowego, którego grubość wynosi 10mm. Cena takiego zadaszenia jest jak najbardziej adekwatna do jego jakości i wynosi ona 6 399 zł.

Clipboard05a

Innym, równie popularnym zadaszeniem jest pergola tarasowa „Petunia”. Stanowi ona typ zadaszenia mocowany przy ścianie budynku. Konstrukcja tego zadaszenia wykonana jest z drewna impregnowanego. Dach pokrywający zadaszenie, jest typu pulpitowego o niewielkim spadku zaś pokryty jest pleksi. W związku z zastosowaniem tego typu rozwiązania, zadaszenie zapewnia stały dostęp do światła ale też skutecznie chroni meble ogrodowe przed działaniem czynników atmosferycznych. Zadaszenie zostało też dodatkowo wzmocnione zastrzałami, dzięki czemu konstrukcja jest solidna i odporna na działanie wiatru. Niewątpliwym atutem takiego zadaszenia jest jego cena. Koszt zakupu pergoli „Petunia” wynosi bowiem 1230 zł.

Dość popularnym zadaszeniem jest też poliwęglanowe zadaszenie tarasu typu Feria Palram. Zadaszenie to odporne jest na działanie zarówno bardzo wysokich temperatur, ale też bardzo niskich. Przezroczysta powłoka, która pokrywa tego typu zadaszenie, zapewnia stały dostęp do światła ale też chroni przed działaniem czynników atmosferyczny. Decydując się na takie zadaszenie, zyskujemy gwarancję tego, że przypadku deszczu, nasze meble ogrodowe nie ulegną zniszczeniu. Zadaszenie to wybierane jest też ze względu na wysoką jakośc wykonania – jest ono bardzo stabilne. Zadaszenie „Petunia” jest też bardzo proste w montażu – do każdego z tego typu zadaszeń, niezależnie od jego rozmiaru, dołączona jest bardzo szczegółowa instrukcja obsługi. Zadaszenie „Petunia” cieszy się też tak dużą popularnością ze względu na swoją cenę – koszt takiego właśnie zadaszenia wynosi 3 590 zł. To dość optymalna cena, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie cechy zadaszenia „Petunia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*